KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Wybieg dla psów w Parku Ojców.
Wybieg dla psów w Parku Ojców.

WYBIEG DLA PSÓW W PARKU OJCÓW.

Infrastruktura
29.04.2018 r. (edytowano: 14.07.2018 r.)
pomysł wciąż rozwijany
autor złoży wniosek do KBO
0
50 000 PLN

OPIS

Projekt przewiduje utworzenie w Parku Ojców (od strony ulicy Harcerskiej) ogrodzonego wybiegu dla psów wielkości ok . 500 -1000 metrów kwadratowych (do uzgodnienia po wizji lokalnej). Park położony jest na granicy Morzysławia i V Osiedla, które stanowi największy, pod względem ludności, obszar Konina. Wybieg wyposażony będzie w drewnianą altanę z ławkami dla użytkowników, kubły na odpady, podajniki z woreczkami na psie kupy i poidło z bieżącą wodą, dostosowane zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Część wybiegu wyposażona w piaskownicę o warstwie sypkiego piasku ok. 1 metra. Altana usytuowana będzie pośrodku, żeby mogli z niej korzystać właściciele psów po obydwóch stronach wybiegu. W obrębie wybiegu powinno się znaleźć kilka drzew. Wybieg podzielony będzie na dwie części, odseparowanych dwoma siatkami z metrowym odstępem pomiędzy nimi - część dla psów agresywnych 1/3 powierzchni.v Mniejsza część służyć będzie psom nietolerującym innych osobników. Ogrodzenie od strony południowej powinno zostać wykonane z litych materiałów w celu ocienienia części wybiegu - wysokość minimum 2 metry. Wejścia na wybieg ze "śluzami" uniemożliwiającą ucieczkę psom. Projekt nie przewiduje urządzeń do agility - jego powierzchnia na to nie pozwala.

HARMONOGRAM REALIZACJI

1. Zapytania ofertowe - do stycznia 2020. 2. Budowa wybiegu - do kwietnia 2020. 3. Uroczyste przecięcie wstęgi przez włodarzy Miasta - maj 2020.

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Odseparowanie wolno biegających w Parku Ojców psów od ludzi, a przede wszystkim dzieci, korzystających z infrastruktury w ww. Parku. 2. Większa czystość terenów wchodzących w skład Parku Ojców 3. Socjalizacja miejskich psów. 4. Integracja właścicieli psów.

Planowane położenie wybiegu.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 2

KOMENTARZE

0
01.11.201816:12
Super pomysł :)
~Areq
~Areq
0
01.11.201816:14
Mi też się podoba
~Aga
~Aga
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła