KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Miasteczko Ruchu Drogowego
Miasteczko Ruchu Drogowego

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

Infrastruktura
29.04.2015 r. (edytowano: 24.02.2020 r.)
pomysł wciąż rozwijany
autor nie zamierza złożyć wniosku do KBO
5
600 000 PLN

OPIS

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, zarówno piesi, jak i kierujący pojazdami. Uczestnikami tego ruchu są też nasze dzieci. Ruch drogowy objęty jest regułami, które każdy z nas powinien znać. Stworzenie miasteczka ruchu drogowego daje duże możliwości przygotowania naszych dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg. Miasteczko będzie pełnić kilka funkcji: - nauka poruszania się w ruchu drogowym np.: na rowerze; - nauka poruszania się w charakterze pieszych; - organizacja różnych zabaw i konkursów mających na celu propagację bezpieczeństwa na drodze; - pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Ponieważ w naszym mieście istnieje duża ilość skrzyżowań o ruchu okrężnym powinny one być uwzględnione przy projektowaniu miasteczka. Miasteczko powinno też umożliwiać trenowanie włączania się do ruchu np.: wyjazd z posesji. Miasteczko powinno zajmować powierzchnie ok 1500 m2. Proponowana lokalizacja mogłaby się zawierać w kwadracie ulic: Kościuszki, Dąbrowskiego, 3-go maja, Staszica np działki: 1013,1014,1017,1018.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Przewidywany czas realizacji to 10 tygodni.

OCZEKIWANE REZULTATY

Aktywizacja lokalnej społeczności połączona z edukacją. Taka forma spędzania wolnego czasu jest świetnym uzupełnieniem wiedzy jaką uzyskują nasze pociechy w WORD.

GALERIA

Miasteczko Ruchu Drogowego

OCENA

okGłosów na tak: 5
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 2

KOMENTARZE

2
30.04.201512:36
Proponuję dodać, że preferowaną nawierzchnią jest asfalt względnie kostka nie fazowana - wtedy również na mniejszych niż rowerowe kółkach będzie można potrenować w wolnej chwili.
~Jakub
~Jakub
0
13.05.201517:01
Z tego, co wiem - podobne miasteczko znajduje się już na terenie konińskiego WORD-u.
~Core
~Core
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła