KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM
DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM

DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM

Infrastruktura
30.03.2016 r.
pomysł wciąż rozwijany
autor złoży wniosek do KBO
21
99 900 PLN

OPIS

Każde miasto ma swoje tętniące życiem serce . Jest nim rynek, plac, skwer lub główna ulica. Koninowi takiego miejsca brakuje a mieszkańcy zapytani o centrum nie potrafią odpowiedzieć gdzie się znajduje. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców szukających miejskiego salonu. Zakłada utworzenie na okres letnich miesięcy szpaleru ogródków piwnych wzdłuż ulicy Dworcowej. Do ich powstania potrzebne jest tylko podstawowe zaplecze sanitarne dla restauratorów i mieszkańców. Resztą powinni zająć się najemcy ogródków. Ogródki powinny mieć ujednolicony kształt, taki sam kolor i wielkość parasoli bez nadruków firmowych, powinny być otoczone kwietnikami. Mogą funkcjonować od późnej wiosny aż do jesieni. W każdym mieście takie skupisko ogródków przyciąga mieszkańców więc można założyć, że stanie się tak również u nas.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Styczeń-marzec 2017 - przygotowanie infrastruktury sanitarnej, określenie warunków umów z najemcami, określenie wytycznych projektowych dotyczących estetyki ogródków, rozpisanie konkursu na najem, podpisanie umów. Kwiecień- montaż ogródków Kwiecień-wrzesień 2017 - funkcjonowanie strefy ogródków Październik 2017 - demontaż

OCZEKIWANE REZULTATY

Stworzenie miejskiego miejsca spotkań. Ożywienie i estetyzacja ulicy Dworcowej. Przyciągnięcie mieszkańców do centrum. Podniesienie konkurencyjności miasta wobec centrów handlowych i stworzenie przeciwwagi dla nich. Zapobieganie dalszej degradacji centrum. Cześć przygotowań do pojawienia się centrum handlowego w miejscu dworca PKP.

GALERIA

DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM
DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM
DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM
DWORCOWA KONIŃSKIM DEPTAKIEM

OCENA

okGłosów na tak: 21
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła