KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Inne
Inne

PROFILAKTYCZNA WIZYTA GINEKOLOGICZNA Z CYTOLOGIĄ NOWEJ GENERACJI LBC ORAZ NAUKĄ SAMOBADANIA PIERSI.

Inne
06.04.2016 r.
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
88 000 PLN

OPIS

Projekt przewiduje przebadanie 200 pacjentek. Każda Pacjentka otrzyma: Konsultację lekarską Ginekologa Badanie ginekologiczne Badanie piersi Recepty Omówienie wyników badań USG ginekologiczne z raportem Cytologię LBC Nauczy się samobadania piersi na stymulatorze Spróbuje wyszukać guzów na fantomie specjalistycznym Z projektu będą mogły skorzystać Panie, który uzyskały pełnoletność. Decyduje kolejność zgłoszeń.

HARMONOGRAM REALIZACJI

2016-2017

OCZEKIWANE REZULTATY

Liczba zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła ponad dwukrotnie, osiągając w 2010 roku ponad 140,5 tys. zachorowań. Surowy współczynnik zachorowalności w 1980 roku wynosił 182/105, a w 2010 roku jego wartość wzrosła do 355/105. Najczęściej występującym nowotworem u kobiet jest rak piersi stanowiący 1/5 zachorowań na nowotwory. Nowotwory trzony macicy stanowią ok. 7% zachorowań, jajnika 5%, a szyjki macicy ok. 4 %. Zatem zasadne byłoby rozpowszechnienie profilaktyki, tym bardziej, że w Polsce na tle Unii Europejskiej mamy dużo większą umieralność z powodu nowotworów złośliwych zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Oznacza brak akcji dzięki, którym moglibyśmy zdecydowanie wcześniej wykrywać nowotwory, a co za tym idzie wcześniej je leczyć. Oczekujemy zmniejszenia zachorowalności i zwiększenia wykrywalności we wczesnych stadiach rozwoju nowotworów, a także zwiększenia zainteresowania profilaktyką.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła