KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Konin lubi książki 3
Konin lubi książki 3

KONIN LUBI KSIĄŻKI 3

Kultura
18.03.2017 r. (edytowano: 27.03.2017 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
60 000 PLN

OPIS

To już trzecia edycja projektu, który wszedł do KBO w 2016 i 2017 roku i jest realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie i działający przy niej Dyskusyjny Klub Książki. W ramach projektu organizowane są spotkania z najpopularniejszymi pisarkami i pisarzami, reprezentujących różne gatunki literackie, w tym również literaturę dziecięcą i młodzieżową. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek i mieszkańców Konina. Zorganizowaliśmy spotkania m.in. z Olgą Tokarczuk, Katarzyną Bondą, Januszem Wiśniewskim, Marcinem Pałaszem, Agnieszką Graff czy Krzysztofem Pilipiukiem. Ale jest jeszcze wielu, z którymi czytelniczki i czytelnicy chcą się spotkać, by rozmawiać o literaturze i nie tylko. Dodatkowo projekt przewiduje zakup książek autorek i autorów, którzy są bohaterami spotkań, sprzętu wykorzystywany podczas nich, a także koniecznych przyborów i materiałów na warsztaty dla dzieci. Uatrakcyjniamy tym samym ofertę biblioteki w zakresie nowości wydawniczych oraz poprawiamy jej wyposażenie.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Spotkanie autorskie co kilka tygodni. Warsztaty dla dzieci i młodzieży.

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkanek i mieszkańców Konina. 2. Wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie(siedziby głównej i jej filii) o nowości czytelnicze. 3. Przyciągnięcie do MBP nowych czytelników. 4. Uatrakcyjnienie zajęć bibliotecznych dla dzieci. 5. Doposażenie MBP. 6. Integracja społeczna przez wspólne akcje czytelnicze.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła