KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami
Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami

PLAC ZABAW DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Rozrywka
18.03.2017 r. (edytowano: 27.03.2017 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
3
500 000 PLN

OPIS

Czy wiecie, że dzieci z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, do dziś nie mają szansy, by pobawić się na placu zabaw, dostosowanym do swoich potrzeb? W mieście powstało wiele atrakcyjnych miejsc dla dzieci, ale żadne z nich nie jest dostosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami. Dorośli, którzy korzystają z plenerowych siłowni, mają taką możliwość, bo są tam urządzenia przyjazne osobom poruszającym się na wózkach. Projekt przewiduje zbudowanie placu zabaw, na którym mogą bawić się zarówno dzieci z niepełnosprawnością, jak i pełnosprawne, m. in. huśtawki przystosowane do wózków, na których dziecko może się samo bujać lub być bujane przez osobę trzecią, zestaw zabawowy z kolejką, ze specjalnym ślizgiem zamiast zjeżdżalni, na który można przesiąść się z wózka i jeździć. Proponowana lokalizacja - okolice Przedszkola nr 32 i Młodzieżowego Domu Kultury. Możliwe jest również nie tworzenie nowego placu zabaw, a doposażenie już istniejącego, pod warunkiem jednak, że będzie on w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami (brak barier architektonicznych). Mam nadzieję, że pomysł zostanie zrealizowany i już niedługo niepełnosprawne dzieci będą mogły, może po raz pierwszy w życiu, pobujać się na huśtawce, pokręcić na karuzeli.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Opracowanie koncepcji. Ogłoszenie przetargu. Wyłonienie wykonawcy. Realizacja.

OCZEKIWANE REZULTATY

Integracja społeczna. Uatrakcyjnienie oferty miasta dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami. Wzbogacenie oferty Przedszkola nr 32 z oddziałami integracyjnymi oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

GALERIA

Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami
Plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami

OCENA

okGłosów na tak: 3
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 1

KOMENTARZE

0
19.03.201704:45
Swietny pomysl!!! Trzymam kciuki
Monika Panas
Monika Panas
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła