KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
USPRAWNIENIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ  SOLIDARNE BILETY
USPRAWNIENIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ  SOLIDARNE BILETY

USPRAWNIENIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ SOLIDARNE BILETY

Infrastruktura
22.03.2018 r.
pomysł wciąż rozwijany
autor złoży wniosek do KBO
0
10 000 PLN

OPIS

Komunikacja solidarna to bardzo udany pomysł mieszkańców Strasburga w Alzacji. W 2010 roku wprowadzono komunikacje solidarną czyli wartość biletów miesięcznych i zwykłych uzależniono od wieku i dochodu na członka rodziny. Projekt ma już 8 lat a już po dwóch latach pojawiły się znaczące postępy. W 2012 r. zanotowano w Strasburgu 113,9 mln podróży, czyli o 19,5 proc. więcej niż trzy lata wcześniej, a zyski z biletów w tym czasie wzrosły o 16 proc. (wyniosły 42 mln euro). Wprowadzenie komunikacji miejskiej solidarnej ma więc lepsze efekty niż wprowadzenie zupełnie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Z solidarnego traktowania korzystają obecnie tylko emerytowani mieszkańcy Konina część z nich mam 50% biletu, część jeździ bezpłatnie.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Konsultacje w MZK KWIECIEŃ Obliczenie nowego programu biletowego MAJ Wprowadzenie programu CZERWIEC

OCZEKIWANE REZULTATY

Więcej mieszkańców korzystających sprawniej z MZK oznacza wyższe wpływy na nowocześniejsze i bardziej oszczędne autobusy. Jest to tez przyjazne środowisku. Większe zaufanie publiczne i zwiększona atrakcyjność mieszkania w Koninie dla nowych mieszkańców.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła