KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
KONIN LUBI KSIĄŻKI 4
KONIN LUBI KSIĄŻKI 4

KONIN LUBI KSIĄŻKI 4

Kultura
29.03.2018 r.
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
35 000 PLN

OPIS

Rok 2019 to będzie już czwarty rok z projektem "Konin lubi książki". Pierwsze dwie edycje projektu, w 2016 i 2017 roku , były finansowane z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie wraz działający przy niej Dyskusyjnym Klubem Książki. Trzecia edycja projektu nie zyskała wystarczającej liczby głosów, by znaleźć się wśród finalistów KBO. Udało się jednak uzyskać dotację Urzędu Miejskiego na ten cel i dzięki remu, również w 2018 roku czytelniczki i czytelnicy mają okazję spotykać się z interesującymi pisarzami i pisarkami w bibliotece. W ramach projektu organizowane są spotkania z tymi twórcami literatury, którzy cieszą się największą popularnością wśród czytających. Po ich książki ustawia się w bibliotece długa kolejka. Pisarze reprezentują różne gatunki literackie, w tym również literaturę dziecięcą i młodzieżową. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek i mieszkańców Konina. Zorganizowaliśmy spotkania m.in. z Józefem Henem, Olgą Tokarczuk, Adamem Wajrakiem, Katarzyną Bondą, Magdaleną Parys, Marcinem Pałaszem, Barbarą Kosmowską czy Dorotą Masłowską. Ale jest jeszcze wielu, z którymi czytelniczki i czytelnicy chcą się spotkać, by rozmawiać o literaturze i nie tylko. Projekt przewiduje organizację co najmniej sześciu wydarzeń literackich, zakup książek autorek i autorów, którzy są bohaterami spotkań oraz sprzętu wykorzystywany podczas nich, a także koniecznych przyborów i materiałów na warsztaty dla dzieci. Uatrakcyjniamy tym samym ofertę biblioteki w zakresie nowości wydawniczych oraz poprawiamy jej wyposażenie.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Co najmniej sześć wydarzeń literackich realizowanych co kilka tygodni.

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkanek i mieszkańców Konina. 2. Wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie o nowości czytelnicze. 3. Przyciągnięcie do MBP nowych czytelników. 4. Uatrakcyjnienie zajęć bibliotecznych dla dzieci. 5. Doposażenie MBP. 6. Integracja społeczna przez wspólne akcje czytelnicze.

GALERIA

KONIN LUBI KSIĄŻKI 4
KONIN LUBI KSIĄŻKI 4
KONIN LUBI KSIĄŻKI 4

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 1

KOMENTARZE

0
03.09.201819:30
Popieram gorąco. W myśl sentencji: "Powiedz mi co czytasz, a powiem Ci kim jesteś". Spotkania z autorami zachęcają nas do czytania, chcemy więcej i więcej, i więcej ...Poza tym spotkania autorskie otwierają nas na innych ludzi, na ich poglądy, na inne (byc może ciekawsze i głęsze) spojrzenie na ten sam temat...
~Elżbieta Czerniejewska
~Elżbieta Czerniejewska
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła