KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
KONIN LUBI KSIĄŻKI 5
KONIN LUBI KSIĄŻKI 5

KONIN LUBI KSIĄŻKI 5

Kultura
21.03.2019 r. (edytowano: 21.03.2019 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
80 000 PLN

OPIS

W 2020 roku projekt "Konin lubi książki" pojawi się w przestrzeni miasta po raz piąty. Pierwsza, druga i czwarta edycja projektu (2016, 2017 i 2019 roku) , były finansowane z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie wraz działający przy niej Dyskusyjnym Klubem Książki. Trzecia edycja projektu nie zyskała wystarczającej liczby głosów, by znaleźć się wśród finalistów KBO. Udało się jednak uzyskać dotację Urzędu Miejskiego na ten cel i dzięki remu, również w 2018 roku czytelniczki i czytelnicy mieli okazję spotykać się z interesującymi pisarzami i pisarkami w bibliotece. W ramach projektu organizowane są spotkania z tymi twórcami literatury, którzy cieszą się największą popularnością wśród czytających. Po ich książki ustawia się w bibliotece długa kolejka. Pisarze reprezentują różne gatunki literackie, w tym również literaturę dziecięcą i młodzieżową. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek i mieszkańców Konina. Zorganizowaliśmy spotkania m.in. z Józefem Henem, Olgą Tokarczuk, Adamem Wajrakiem, Katarzyną Bondą, Barbarą Kosmowską czy Jerzym Bralczykiem. Łącznie do tej pory udało nam się zorganizować 20 spotkań autorskich dla dorosłych czytelników, z których skorzystało ponad dwa tysiące osób. Konińskie dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział w ponad 30 wydarzeniach i spotkaniach im dedykowanym. Ale jest jeszcze wielu, z którymi czytelniczki i czytelnicy chcą się spotkać, by rozmawiać o literaturze i nie tylko. Aby poprawić komfort czytelniczek i czytelników uczestniczących w spotkaniach, konieczna jest modernizacja sali konferencyjno-wystawowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Uczestnicy skarżą się na szwankujące nagłośnienie i klimatyzację, a zbyt wysokie oparcia krzeseł zasłaniają widoczność. Sala jest niefunkcjonalna, a organizowane w niej wydarzenia kulturalne, tracą na jakości. Celem projektu jest takie zmodernizowanie sali, które ten stan zmieni. Projekt przewiduje organizację co najmniej siedmiu wydarzeń literackich dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży, zakup książek autorek i autorów, którzy są bohaterami spotkań oraz zakup mobilnego podestu scenicznego, sprzętu nagłaśniającego, rzutnika, ekranu, krzeseł oraz zakup i montaż klimatyzacji. a także koniecznych przyborów i materiałów na warsztaty dla dzieci. Uatrakcyjniamy tym samym ofertę biblioteki w zakresie nowości wydawniczych oraz poprawiamy jej wyposażenie.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Co najmniej siedem wydarzeń literackich realizowanych co kilka tygodni - od marca do listopada. zakupy inwestycyjne - styczeń - luty: postępowanie ofertowe marzec - maj: zakup urządzeń ma - czerwiec: montaż

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkanek i mieszkańców Konina. 2. Wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie o nowości czytelnicze. 3. Przyciągnięcie do MBP nowych czytelników. 4. Uatrakcyjnienie zajęć bibliotecznych dla dzieci. 5. Doposażenie MBP. 6. Podniesienie funkcjonalności sali konferencyjno - wystawowej MBP w Koninie 7. Podniesienie komfortu uczestnictwa mieszkankom i mieszkańcom Konina, biorącym udział w wydarzeniach kulturalnych 8. Integracja społeczna przez wspólne akcje czytelnicze.

GALERIA

KONIN LUBI KSIĄŻKI 5
KONIN LUBI KSIĄŻKI 5
KONIN LUBI KSIĄŻKI 5

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła