KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Z KSIĄŻKĄ PO DRODZE 2
Z KSIĄŻKĄ PO DRODZE 2

Z KSIĄŻKĄ PO DRODZE 2

Kultura
25.03.2019 r.
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
99 000 PLN

OPIS

Od kilku lat wzrasta liczba książek wydawanych w Polsce - od 31,5 tyś. w 2010 roku do rekordowych ponad 36 tyś. w 2017. Rok 2018 przyniósł kolejny, choć już nie tak spektakularny, wzrost liczby wydawanych w naszym kraju książek. Ukazuje się coraz więcej wartościowych pozycji, na zakup których budżet Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie nie pozwala. Przy dramatycznie niskim poziomie czytelnictwa Polek i Polaków i wysokich cenach książek, powinniśmy robić wszystko, by uatrakcyjniać ofertę czytelniczą biblioteki. Gwarantuje to zakup nowości, zarówno literatury pięknej, jak i popularnonaukowej. Bogata oferta nowości zachęci mieszkańców miasta do częstszego zaglądania do biblioteki. Bardzo ważne jest również zachęcenie najmłodszych czytelniczek i czytelników do czytania i korzystania z biblioteki. Projekt stawia sobie takie cele. Projekt przewiduje: Wypożyczalnia Główna - zakup książek z literatury pięknej, popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin, fotel dla seniora, drukarka. Czytelnia naukowa - zakup literatury popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin, grafiki, książki do 1945 roku, CD-romy. Wypożyczalnia Książek Mówionych i zbiorów Muzycznych - zakup audiobooków, filmów, płyt analogowych i CD, zakup dysku zewnętrznego. Filia dla Dzieci i młodzieży - zakup książek dla dzieci i młodzieży oraz lektur. Filia Starówka - zakup literatury pięknej i popularno-naukowej oraz zakup telewizora potrzebnego do zajęć z dziećmi.

HARMONOGRAM REALIZACJI

luty - listopad: zakup nowości wydawniczych, po ich ukazaniu się na rynku, z uwzględnieniem tych wydanych w grudniu 2019 i styczniu 2020

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkanek i mieszkańców Konina. 2. Wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie o nowości czytelnicze. 3. Przyciągnięcie do MBP nowych czytelników.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła