KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Inne
Inne

KONIŃSKIE TRELE MORELE

Inne
Zuzanna Janaszek-Maciaszek kliknij tutaj aby napisać wiadomość do autora
09.05.2015 r. (edytowano: 29.05.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
7
29 900 PLN

OPIS

Stworzenie portalu, na którym byłyby wyświetlane zaproszenia na wszelkie wydarzenia w mieście. Począwszy od pikników osiedlowych, warsztatów artystycznych, przez otwarte treningi sportowe, gry miejskie, happeningi, imprezy prozdrowotne, po koncerty, festiwale i spektakle. Stworzenie portalu otwartego na wpisy zaproszeń przez organizacje, grupy nieformalne i mieszkańców. Prosty szablon - dostępny dla wszystkich pozwoli wygenerować na stronie kalendarz wszelkich wydarzeń, kulturalnych, sportowych, towarzyskich, hobbystycznych, samopomocowych. Będzie możliwość dodania pliku graficznego (plakatu) w określonym formacie lub zaproszenia w formie tekstu o określonej długości. Szablon wymuszałby informacje dla kogo jest dane wydarzenie (np. grupa wiekowa, lub mieszkańcy konkretnego osiedla, lub osoby z niepełnosprawnością, lub seniorzy, rodzice z małymi dziećmi, cykliści, rolkarze itp), informacje czy jest to wydarzenie otwarte, czy wiąże się z odpłatnością, kto jest organizatorem, gdzie i kiedy się odbywa, czy trzeba się zapisać, i wszelkie inne ważne informacje. Użytkownicy mogliby subskrybować newsletter z filtrem na określone wydarzenia, które ich interesują. Organizacje i instytucje mogłyby pobierać te informacje do okienka na swojej stronie. Każdy mieszkaniec Konina będzie miał nieograniczony dostęp do wszystkich informacji.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Zbudowania nowoczesnego portalu, skonsultowanie z organizatorami różnych imprez, co powinno znaleźć się w szablonie dodawania wydarzeń, regulaminie. Jak go zbudować, żeby posłużył wszystkim organizatorom imprez, aby nie było kilkunastu rozdrobnionych kalendarzy na kilkunastu stronach internetowych, tylko jeden, który będzie mógł być zaciągany na stronę danego organizatora imprez. Stworzenie regulaminu korzystania z tego narzędzia. Uruchomienie portalu, synchronizowanie go z organizacjami i instytucjami, organizatorami imprez, mieszkańcami. Zaproszenie do zapełniania kalendarza mieszkańców, organizacje, instytucje. Intensywna promocja!

OCZEKIWANE REZULTATY

Wszyscy mieszkańcy Konina zyskają bezpłatny i nieograniczony dostęp do informacji o wszelkich wydarzeniach w mieście. Będą mogli w portalu filtrować informacje według daty, lub według rodzaju wydarzeń, np. kulturalne, hobbystyczne, według kosztów, np. wstęp wolny, biletowany, czy impreza charytatywna z możliwością wrzucenia do puszki, według odbiorców, według miejsca itp. Nie będzie konieczności wertowania kilku stron, gazet - wszystko będzie w jednym miejscu. Pozwoli to też na błyskawiczne dodawanie informacji, np. że z powodu deszczu impreza zostaje odwołana lub przeniesiona. Jeśli wcześniej zgłoszą, że chcą mieć info o zmianach w danej imprezie, to będą takie informacje dostawać na maila.

OCENA

okGłosów na tak: 7
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 17

KOMENTARZE

2
09.05.201511:26
avatar Jeśli chcesz zwiększyć szanse projektu - sugeruję obniżenie jego ceny poniżej 30 000
Marcin Nowak
Marcin Nowak
1
09.05.201511:42
avatar Dokładnie! Projekty małe są do 29999.
Jakub Sznajder
Jakub Sznajder
0
09.05.201511:45
Dzięki !
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
0
09.05.201511:46
Dzięki !
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
0
09.05.201512:51
avatar a ściślej biorąc do 29 999,99
Marcin Nowak
Marcin Nowak
0
09.05.201513:29
No to jest pomysł, żeby zrezygnować z telebimu, który zabrałby lwią część KBO, gdyby wygrał, a pomysł wyświetlania zaproszeń i informacji przenieść na ekrany w autobusach MZK.Dzięki Jacku i Alfredzie.
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
0
09.05.201514:48
Alfred dorzucił pomysł telebimu PWIK - dziękuję.
~Zuzanna
~Zuzanna
0
09.05.201514:59
Myślę ,że lepsza lokalizacja to Rondo Solidarności , tam gdzie są bilboardy. Jest to skrzyżowanie najważniejszych dróg Konina i największe rondo w mieście.
~Koninman
~Koninman
0
09.05.201518:28
1. "Stworzenie w centrum miasta TELEBIMU.." skrzyżowanie wskazane na mapie to chyba nie zupełnie centrum miasta... 2. Podobne "telebimy" jeżdżą w niektórych MZK - strasznie słaba jakość grafik, czy tutaj przewiduje się jakiś schemat estetyczny? Czy też Times New Roman i oprawa graficzna rodem z Painta?3. Wydaje mi się, że koszt eksploatacji takiego telebimu (prąd, utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego) jest niewspółmierny z korzyściami płynącymi z samego urządzenia. 4. Jeden taki telebim w centrum miasta (o ile takowe jest) wyświetlający informacje o wszystkim z całego miasta, może się zrobić "śmietnikiem informacyjnym" - trzeba by było się zatrzymać i czytać całą zmianę wiadomości, żeby się dowiedzieć, czy dzieje się coś co może mnie interesować, więc za dużo treści, a za mało czasu, aby to przeczytać. Poza tym wyświetlanie info o pikniku w Gosławicach na telebimie zlokalizowanym np. koło Hotelu Konin, niekoniecznie trafiało ...
~Agata
~Agata
0
09.05.201518:33
... trafiałoby do tych odbiorców, do których chcemy.
~Agata
~Agata
1
09.05.201518:35
5. Przesycenie przestrzeni miejskiej informacjami, banerami, telebimami, plakatami, chaos przestrzenny, zanieczyszczenie światłem w mieście, a ustawa krajobrazowa, a ład przestrzenny, a cała reszta? Jestem na nie.
~Agata
~Agata
<<12>>
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła