KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Inne
Inne

KONIŃSKIE TRELE MORELE

Inne
Zuzanna Janaszek-Maciaszek kliknij tutaj aby napisać wiadomość do autora
09.05.2015 r. (edytowano: 29.05.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
7
29 900 PLN

OPIS

Stworzenie portalu, na którym byłyby wyświetlane zaproszenia na wszelkie wydarzenia w mieście. Począwszy od pikników osiedlowych, warsztatów artystycznych, przez otwarte treningi sportowe, gry miejskie, happeningi, imprezy prozdrowotne, po koncerty, festiwale i spektakle. Stworzenie portalu otwartego na wpisy zaproszeń przez organizacje, grupy nieformalne i mieszkańców. Prosty szablon - dostępny dla wszystkich pozwoli wygenerować na stronie kalendarz wszelkich wydarzeń, kulturalnych, sportowych, towarzyskich, hobbystycznych, samopomocowych. Będzie możliwość dodania pliku graficznego (plakatu) w określonym formacie lub zaproszenia w formie tekstu o określonej długości. Szablon wymuszałby informacje dla kogo jest dane wydarzenie (np. grupa wiekowa, lub mieszkańcy konkretnego osiedla, lub osoby z niepełnosprawnością, lub seniorzy, rodzice z małymi dziećmi, cykliści, rolkarze itp), informacje czy jest to wydarzenie otwarte, czy wiąże się z odpłatnością, kto jest organizatorem, gdzie i kiedy się odbywa, czy trzeba się zapisać, i wszelkie inne ważne informacje. Użytkownicy mogliby subskrybować newsletter z filtrem na określone wydarzenia, które ich interesują. Organizacje i instytucje mogłyby pobierać te informacje do okienka na swojej stronie. Każdy mieszkaniec Konina będzie miał nieograniczony dostęp do wszystkich informacji.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Zbudowania nowoczesnego portalu, skonsultowanie z organizatorami różnych imprez, co powinno znaleźć się w szablonie dodawania wydarzeń, regulaminie. Jak go zbudować, żeby posłużył wszystkim organizatorom imprez, aby nie było kilkunastu rozdrobnionych kalendarzy na kilkunastu stronach internetowych, tylko jeden, który będzie mógł być zaciągany na stronę danego organizatora imprez. Stworzenie regulaminu korzystania z tego narzędzia. Uruchomienie portalu, synchronizowanie go z organizacjami i instytucjami, organizatorami imprez, mieszkańcami. Zaproszenie do zapełniania kalendarza mieszkańców, organizacje, instytucje. Intensywna promocja!

OCZEKIWANE REZULTATY

Wszyscy mieszkańcy Konina zyskają bezpłatny i nieograniczony dostęp do informacji o wszelkich wydarzeniach w mieście. Będą mogli w portalu filtrować informacje według daty, lub według rodzaju wydarzeń, np. kulturalne, hobbystyczne, według kosztów, np. wstęp wolny, biletowany, czy impreza charytatywna z możliwością wrzucenia do puszki, według odbiorców, według miejsca itp. Nie będzie konieczności wertowania kilku stron, gazet - wszystko będzie w jednym miejscu. Pozwoli to też na błyskawiczne dodawanie informacji, np. że z powodu deszczu impreza zostaje odwołana lub przeniesiona. Jeśli wcześniej zgłoszą, że chcą mieć info o zmianach w danej imprezie, to będą takie informacje dostawać na maila.

OCENA

okGłosów na tak: 7
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 17

KOMENTARZE

0
10.05.201513:30
avatar Na skrzyżowaniach bym unikał. Rozpraszają uwagę i z reguły samochody stoja tam niewystarczająco długo. "Progam będzie wysyłał zaproszenia na telebim pod warunkiem umieszczenia w formularzu np. pliku graficznego (plakatu) w określonym formacie lub zaproszenia w formie tekstu o określonej długości." - czy ma byc jakiś modertor czy wolna amerykanka? Jesli bez moderowania to trolle beda miały pozywkę, jeśli z moderacją to trzeba jakieś koszty przewidzieć.Profesjona lne telebimy kosztują ok 6000 zł za metr kwadrat czyli za 30 tys. kupimy taki 1,5 X2 metry plus konstrukcja
Waldemar Duczmal
Waldemar Duczmal
1
10.05.201521:10
Przecież i miasto Konin i te wszystkie kulturalne ośrodki które organizują imprezy / eventy mają budżety promocyjne i informują nas mieszkańców o tych wydarzeniach. Tylko nam mieszkańcom nie chce się na nie chodzić.
~Marek z Marek
~Marek z Marek
0
11.05.201507:11
avatar Informacja jest mocno rozrzucona niestety
Waldemar Duczmal
Waldemar Duczmal
0
14.05.201513:57
Dziękuję za wszystkie komentarze i te krytykujące wszystko i te z dobrymi radami. Wszystko jest ważne i warte przemyślenia!
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
Zuzanna Janaszek-Maciaszek
0
14.05.201516:54
Fajny pomysł i formuła wrzucania informacji (ale ktoś mimo wszystko powinien to edytować). Proponuję jednak aby stworzyć coś takiego w autobusach (niektóre już to mają do celów komercyjnych - pytanie czy MZK się na to zgodzi).
Karina Akseńczuk
Karina Akseńczuk
1
16.05.201521:42
Sadze ze nalezaloby powielic przekazywanie informacji z Telebimu do autobusow komunikacji miejskiej i wyswietlanie tych informacji na panelach w autobusach MZK. Pozwoliloby to na bezstresowe odczytanie informacji i ewentualne notatki o nich. Jerzy P.
Jerzy Pieczynski
Jerzy Pieczynski
<<12>>
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła