KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Infrastruktura
Infrastruktura

CHCEMY PRAWDZIWEJ STARÓWKI!

Infrastruktura
31.03.2020 r. (edytowano: 31.03.2020 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
0
999 999 PLN

OPIS

Chcemy prawdziwej Starówki, która tętni życiem - z bijącym sercem na Placu Wolności. Aby Stary Konin ożył, musi być przestrzenią przyjazną dla wszystkich mieszkańców, w której chce się przebywać. Z ogródkami gastronomicznymi pełnymi ludzi, z bujną zielenią dającą cień w upalne dni i morzem kolorowych kwiatów. Przyjemniej spędza się czas, gdy przestrzeń wokół nas jest przyjazna, estetyczna, reprezentacyjna. Taka, jaką chcielibyśmy pokazać naszym znajomym z innych miast, pełną zadowolonych mieszkańców: starszych, młodszych, matek z dziećmi, poruszających się pieszo czy na rowerze. Znajdzie się tu miejsce dla każdego! Spróbujmy zagospodarować tę przestrzeń inaczej, dodając na niej więcej: - wygodnych ławek, na których można przysiąść i porozmawiać, - leżaków, na których można odpocząć czytając książkę, albo oglądając film na telefonie, - zieleni i drzew, na przykład donic z kwiatami na Placu i okolicznych uliczkach, - oświetlenia elewacji zabytkowych kamienic, które stworzą niepowtarzalny klimat, - więcej przestrzeni dla gastronomii (ogródki gastronomiczne), - nowe stacje roweru miejskiego przy Placu Wolności oraz Farze. Jak najwięcej elementów zagospodarowania byłoby elementami mobilnymi, możliwych do zmiany aranżacji przestrzeni na potrzeby imprez kulturalnych, jarmarków czy koncertów. Obszar projektu obejmowałby Plac Wolności, oraz główne ulice z niego prowadzące - fragmenty ulic Wojska Polskiego (do Mostu Toruńskiego) oraz 3 Maja (do ul. Szarych Szeregów), a także ulicę Wiosny Ludów - zgodnie z załączoną mapką. Bo nie tylko Plac wymaga odświeżenia, ale drogi do niego prowadzące, by dobrze się wzdłuż nich spacerowało, a przechodnie zachodzili do okolicznych sklepów. Niech to będzie przyjazna Starówka wspólnie stworzona przez mieszkańców dla mieszkańców!

HARMONOGRAM REALIZACJI

I kwartał 2021 r.- projekt i konsultacje społeczne, II- kwartał 2021 r.- wybór wykonawcy, III kwartał 2021 r. - realizacja projektu

OCZEKIWANE REZULTATY

Poprawa estetyki i funkcjonalności przestrzeni Starówki. Zachęcenie mieszkańców do spędzania czasu w Starym Koninie. Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na Starówce.

GALERIA

Chcemy prawdziwej Starówki!

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła