KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Infrastruktura
Infrastruktura

CHOPINA NA SKRÓTY. PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH PRZY PASAŻU CHOPINA

Infrastruktura
31.03.2020 r.
pomysł wciąż rozwijany
autor złoży wniosek do KBO
0
15 000 PLN

OPIS

Setki osób codziennie przechodzących przez ulicę Chopina w tym samym miejscu? To jasny sygnał, że potrzebne jest przejście dla pieszych. Dwa przystanki, parking, bloki i sklepy - to wszystko po dwóch różnych stronach jezdni, a do najbliższych przejść (przy Netto lub przy tunelu) jest około 150 metrów. Ułatwmy poruszanie się dla pieszych, zwiększmy ich komfort i bezpieczeństwo, zadbajmy o ład na ulicy Chopina.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Wdrożenie projektu jest stosunkowo szybkie. Wymaga jedynie przekształcenia około 2-3 miejsc parkingowych w strefę dla pieszych, przeprowadzenie przejścia, oznakowanie i oświetlenie przejścia, a także instalację wyspy bezpieczeństwa na środku jezdni. Całość realizacji powinna więc się zamknąć w kilku tygodniach.

OCZEKIWANE REZULTATY

Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. Dodatkowym rezultatem będzie poprawa bezpieczeństwa dla kierowców, którzy będą zmuszeni zachować większą czujność w tym miejscu, a także ograniczy prędkość poruszających się pojazdów (a jest ona na tym odcinku wyjątkowo często przekraczana). Zmiana organizacji ruchu na tym odcinku zmniejszy też generowanie niebezpiecznych zdarzeń, takich jak wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i nieprzestrzeganie zasad ilości pasów ruchu.

OCENA

okGłosów na tak: 0
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła