KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
cyfrowy urząd - cyfrowi mieszkańcy
cyfrowy urząd - cyfrowi mieszkańcy

CYFROWY URZĄD - CYFROWI MIESZKAŃCY

Edukacja
14.05.2015 r. (edytowano: 27.05.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
8
10 000 PLN

OPIS

Od kilku lat mieszkańcy miasta mają możliwość korzystania z elektronicznej skrzynki podawczej wykorzystującej ePUAP (elektronicznej Platformy Usług Administracji Państwowej) i chociaż system ten niebawem doczeka się drugiej generacji przez większość mieszkańców, nierzadko nie wiedzących o istnieniu tej drogi kontaktu z urzędami nie jest wykorzystywany lub jest wykorzystywany w znikomym stopniu. Przyczyny tego można szukać w braku informacji o istnieniu systemu, dostępności urzędów (w tym Urzędu Miasta Konina), czy sposobu założenia własnego zaufanego profilu. Tymczasem korzystanie z ePUAP umożliwiłoby mieszkańcom załatwienie sprawy w Urzędzie Miasta, Skarbowym, ZUS i innych także po godzinie 15tej i w dni wolne od pracy, a urzędowi oszczędziłby czas, koszty materiałów biurowych, czy opłat pocztowych. W przyszłości umożliwiłoby także zgłaszanie wniosków do KBO i głosowanie na nie. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu szkoleń dla mieszkańców i urzędników (miejskich i państwowych organów mających jednostki na terenie m.Konina), ich odpowiednią promocję w lokalnych mediach, poszerzenie katalogu spraw możliwych do załatwienia w urzędzie.

HARMONOGRAM REALIZACJI

styczeń - luty 2016: przeprowadzenie szkoleń z obsługi systemu ePUAP dla kadry urzędniczej oraz integracja systemu ePUAP z systemem informatycznym urzędu miejskiego marzec - sierpień 2016: przeprowadzenie cyklu min. 6 szkoleń z poprzedzającą je o 7-14 dni informacją (szkolenia powinny przewidywać możliwość założenia w ich czasie profili zaufanych biorących udział w szkoleniu)

OCZEKIWANE REZULTATY

- ułatwienie kontaktu z urzędami mieszkańców miasta - w przyszłości umożliwienie składania wniosków do KBO drogą elektroniczną i głosowania na nie - redukcja kosztów funkcjonowania urzędu miasta (materiały biurowe, opłaty pocztowe)

GALERIA

cyfrowy urząd - cyfrowi mieszkańcy
cyfrowy urząd - cyfrowi mieszkańcy

OCENA

okGłosów na tak: 8
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 7

KOMENTARZE

1
15.05.201510:42
avatar Pomysł super!Osobiście wnioski do UM składam tylko via ePuap!
Jakub Sznajder
Jakub Sznajder
1
15.05.201510:53
avatar Dodałbym również szkolenie dla pracowników UM/ZUS/US, bo pomimo klauzuli o wyborze komunikacji drogą elektroniczną i tak często dostaję odpowiedzi drogą pocztową... No i katalog dostępnych wniosków można by również poszerzyć - UM ma np. tylko jeden wniosek generyczny w który wrzuca się wszystko: wnioski, skargi itp...
Jakub Sznajder
Jakub Sznajder
0
15.05.201512:29
dziękuję za sugestię - warta dopisania :-)
Piotr Pęcherski
Piotr Pęcherski
0
15.05.201520:47
Może tych punktów dostępu zrobić kilka (najbardziej oddalone dzielnice od UM) albo chociaż na prawo i lewobrzeżu Warty.
~Emilia W.
~Emilia W.
0
16.05.201516:02
zakładałem testowo jeden punkt, ale oczywiście czemu nie? proszę o podpowiedź możliwych punktów instalacji (warunek obiekt miejski, czynny jak najdłużej po godzinie 15tej - kwestia dodatkowych opłat z budżetu miasta)
Piotr Pęcherski
Piotr Pęcherski
0
18.05.201514:57
Fajnie gdyby podczas szkoleń dla mieszkańców można było od razu potwierdzić zaufany profil. Do tej pory było to możliwe w US i ZUS (chyba, że coś się zmieniło w ciągu kilku miesięcy).
Paulina Goińska
Paulina Goińska
0
18.05.201515:05
Taka możliwość istnieje zazwyczaj tylko w US i ZUS, ale czasami prowadzone są akcje gdzie można potwierdzić profil także poza urzędami, stąd zawarłem w harmonogramie "szkolenia powinny przewidywać możliwość założenia w ich czasie profili zaufanych biorących udział w szkoleniu"
Piotr Pęcherski
Piotr Pęcherski
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła