KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym
Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym

KONIN BAJKOWY Z GUCIEM ZACZAROWANYM

Kultura
17.05.2015 r. (edytowano: 26.03.2016 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
3
68 000 PLN

KOSZTORYS

1
do 10 sztuk figurek Gucia zaczarowanego (przybliżona kalkulacja na podstawie kosztu krasnala motocyklisty we Wrocławiu http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/122335-akcja-krasnal/)
60000 PLN
2
promocja projektu w tym zachęcenie instytucji i przedsiębiorców do stworzenia własnego Gucia, stworzenie folderu promocyjnego, zakładki na stronie miejskiej
8000 PLN
RAZEM
68 000 PLN

OPIS

Wrocław ma krasnale, Zielona Góra ma Bachuski, a Tarnowskie Góry mają Gwarków. Dlaczego Konin nie miałby mieć swoich bajkowych opiekunów? Doskonałą możliwość ku temu daje nam zapomniana już trochę konińska bajkopisarka Zofia Urbanowska, której dorobkiem literackim zafascynowany był sam Czesław Miłosz: "Czytałem tę książkę, kiedy byłem mały i tak mocno zachowałem ją w pamięci, że później, już jako człowiek dorosły, nieraz próbowałem sobie wyobrazić, jak to jest, jeżeli ktoś zostanie muchą. Właściwie dlaczego nie mielibyśmy to zwiększać się, to zmniejszać, żeby oglądać świat w coraz to nowy sposób? Może ciekawie jest być zmniejszonym, byle nie na stałe. Na przykład mucha musi bać się wszystkich od siebie większych istot. W /Guciu zaczarowanym/ na szczęście wszystko kończy się dobrze i Gucio wraca do swojej zwykłej postaci.". W jednej ze swoich książek Urbanowska wykreowała postać leniwego chłopca Gucia, który za karę zamieniony został w muchę, aby poznał co to znaczy praca i szacunek dla innych. Pomysł zakłada stworzenie i zainstalowanie na terenie miasta wstępnie dziesięciu postaci Gucia (ostateczne ilość uzależniona od kosztów wytworzenia) - chłopca muchy w czerwonym nakryciu głowy w różnych m.in. atrakcyjnych turystycznie miejscach miasta np. Gucio uczeń przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Z. Urbanowskiej, Gucio miłośnik historii przy Słupie Drogowym, Gucio czytelnik w MBP przy ul. Dworcowej, Gucio student przy PWSZ w Koninie, Gucio turysta przy PTTK ul. Kolejowa, Gucio berbeć w pieluszce przy żłobku miejskim, Gucio burmistrz przy Urzędzie Miejskim w Koninie, czy zakochany Gucio wraz z panną młodą przy pałacu ślubów. Postacie Gucia powinny być wykonane przez lokalnego artystę (preferowane) w formie miłej dla oka, budzącej pozytywne emocje, z brązu. Dodatkowo projekt zakłada w ramach środków promocję w postaci folderu ze wskazaniami lokalizacji, stronę internetową na konin.pl, zachęcanie instytucji i przedsiębiorstw na terenie miasta do stworzenia własnego Gucia. Z czasem możliwe jest wprowadzenie gadżetów, pamiątek, pieczęci, czy odznaki "przyjaciela Gucia Zaczarowanego" dostępnych w informacji turystycznej, czy Urzędzie Miasta Konina przy pl.Wolności.

HARMONOGRAM REALIZACJI

prace możliwe do przeprowadzenia przez cały rok, jednakże najodpowiedniejszą datą zakończenia wydaje się być 15 maja (urodziny Zofii Urbanowskiej)

OCZEKIWANE REZULTATY

- promocja miasta i nowy produkt turystyczny, wzmożenie ruchu turystycznego - zachęcenie młodych ludzi i rodziców do zapoznania z literaturą lokalną - poznanie dorobku literackiego Zofii Urbanowskiej - wykształcenie wartości pracy i pozytywnych postaw w dzieciach i młodzieży

YOUTUBE

GALERIA

Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym
Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym
Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym
Konin bajkowy z Guciem zaczarowanym

OCENA

okGłosów na tak: 3
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła