KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Edukacja
Edukacja

MIEJSKI INKUBATOR MŁODEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Edukacja
21.05.2015 r.
pomysł wciąż rozwijany
autor nie zamierza złożyć wniosku do KBO
5
29 999 PLN

OPIS

Miejski inkubator młodej przedsiębiorczości (MIMP) ma na celu umożliwienie młodym ludziom, zwłaszcza konińskim studentom prowadzenie własnych firm, przy jednoczesnym zminimalizowaniu formalności i ryzyka, a co najważniejsze z pominięciem rejestracji firmy w ZUS, US, GUS i CEIDG. W celu założenia i prowadzenia firmy w inkubatorze należy: - Złożyć wniosek na stronie www, - Dyrektor inkubatora umawia spotkanie i decyduje, czy pomysł ma szansę powodzenia, jeśli decyzja jest pozytywna następuje rejestracja firmy i podpisanie umowy, -Młody przedsiębiorca korzystając z osobowości prawnej celowej fundacji lub spółki prowadzi działalność gospodarczą, a zyski są mu wypłacane w oparciu o umowę o dzieło. Faktury dla Klienta wystawia w tym przypadku fundacja lub spółka, przyjmuje ona płatności i wypłaca młodemu przedsiębiorcy. Podstawowe usługi (dla beneficjentów) : - Prowadzenie księgowości, - Promocja firm w mediach, - Porady prawne, - Dostęp do biura, - Kontakty biznesowe, - Pomoc w uzyskaniu finansowania, - Szkolenia, - Pomoc ekspertów i konsultantów, - Wsparcie w negocjacjach i windykacji należności. - Mediacje w przypadku sporów. Koszty: Działanie w ramach Inkubatora-koszty: Rejestracja (jednorazowo): 100 zł Opłata miesięczna: 200 zł Zyski wypłacane w oparciu o umowę o dzieło = korzyści podatkowe. Działalność gospodarcza koszty: Rejestracja (opłata w US ok. 150 zł), ZUS (obniżony przez 2 lata): 412 zł miesięcznie, Wynajem biura: ok. 300 zł miesięcznie, Księgowość: 100 zł miesięcznie, Porady prawne: 100 zł miesięcznie, Promocja, reklama: 300 zł miesięcznie. OSZCZĘDNOŚĆ MIESIĘCZNIE: 1000 zł

HARMONOGRAM REALIZACJI

Kwartał od czasu startu prac.

OCZEKIWANE REZULTATY

Zyski dla beneficjenta inkubatora i miasta: Innowacyjna usługa dla młodych, przedsiębiorczych mieszkańców, Obecność firmy w mediach, Świetne narzędzie promocji Konina na tle innych miast, Zacieśnianie współpracy miasta i biznesu, Poszerzenie oferty szkoleń dla młodzieży

OCENA

okGłosów na tak: 5
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 6

KOMENTARZE

1
21.05.201509:58
Jak wygląda w tym przypadku kwestia odpowiedzialności za realizowane przez poszczególne "firmy" usługi? I czy na pewno będzie aż taka duża oszczędność (czy będzie w ogóle) po zmianach w ozusowieniu umów cywilno-prawnych?
~Krzysztof Preuss
~Krzysztof Preuss
0
21.05.201510:23
Oszczędność będzie nawet po zmianach, ale nie finanse są kluczowe, ale dostęp do wiedzy i usług. Umowy będzie podpisywał dyrektor i to on w porozumieniu z radcą prawnym będzie oceniał konstrukcje prawną oraz ryzyko i zdolność firmy do realizacji usługi.
~Wiktor Ruminkiewicz
~Wiktor Ruminkiewicz
1
21.05.201510:45
avatar To nie jest rozwiązanie fair wobec młodych ludzi- to jest okradanie z pomysłu. Jeśli ktoś ma ciekawy produkt, to w proponowanym rozwiązaniu staje się tak naprawdę "pracownikiem fundacji" a produkt jest fundacji... Raczej to powinno iść w kierunku podziału udziałów, nawet jeśli miałaby powstać droższa w utrzymaniu spółka, gdzie jasno określony podział zysków wynika z racji pomysłu dla pomyslodawcy oraz środków finansowych i wartosci niematerialnych jak doświadczenie po stronie finansującego.Ponadto jeśli produkt jest ciekawy, to zarobi i na ZUS i podatki, i krojenie kosztów z powyższego przykładu jest bezpodstawne.Cały to "obywatelskie" rozwiazanie- bo inaczej ma się sprawa, jeśli fundacja wyklada na takie akcje kasę ze swojej kieszenie, a co innego jeśli z pieniędzy miasta, miałoby jeszcze moim skromnym zdaniem uzasadnienie moralne, gdyby pomysłodawca, po pozytywnej akceptacji pomysłu stawałby się np opłacanym członkiem fundacji.
Mateusz Matjasik
Mateusz Matjasik
0
21.05.201513:38
W przypadku przedsięwzięć o których Pan pisze zasadniczo się zgadzam, jednak najczęściej są to proste usługi lub handel na allegro, czy w sklepie internetowym. Dla takich zastosowań jest to rozwiązanie idealne, bo nawet jak się nie -uda nie tracisz prawa do obniżonego zusu w przyszłości i masz dostęp do wiedzy, usług i ekspertów.
~Wiktor Ruminkiewicz
~Wiktor Ruminkiewicz
0
21.05.201512:05
Sprawdziłeś w regulaminie KBO, czy można z tego finansować projekty komercyjne?
Paweł Sikorski
Paweł Sikorski
0
21.05.201513:31
Składki maja jedynie wymiar motywacyjny i mają uczyć terminowego regulowania zobowiązań i pojęcia kosztów stałych, są w pełni przeznaczane na działania promocyjne firm inkubowanych więc nie jest to działalność zarobkowa, taki podmiot nie może zarabiać.
~Wiktor Ruminkiewicz
~Wiktor Ruminkiewicz
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła