KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
SZALETY MIEJSKIE
SZALETY MIEJSKIE

SZALETY MIEJSKIE

Inne
27.05.2015 r. (edytowano: 23.12.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
12
900 000 PLN

OPIS

W całej Polsce jest niedostatek toalet chciałbym aby dla wszystkich naszych mieszkańców za przykładem Gdańska lub Gorzowa powstały w Koninie w pełni zautomatyzowane szalety miejskie. Koszt toalety automatycznej gdzie nie potrzeba już żadnej obsługi, wynosi od 150 tys. Toaleta szyta 'na miarę' tak jak jest w Gdańsku, kosztowała 300 tys., ale mieszkańcy Gdańska uważają ze było warto bo są to piękne obiekty a za sprawą brytyjskiego portalu architektonicznego znane już są na całym świecie. Rozwiązało by to problem istniejących szalet i udostępnionych w lokalach które są zamknięte w niedziele czy godzinach wieczornych lub nawet nocnych. Nowe toalety są w pełni zautomatyzowane, a po każdej wizycie cała kabina podlega pełnej dezynfekcji. Mają podgrzewaną podłogę a nawet 'przewijaki' dla dzieci. Zewnętrzne powłoki szaletów są odporne na graffiti, a całość jest 'wandaloodporna'. Treść częściowo skopiowana z źródła: http://regionalna.tvp.pl/20178955/sprawa-delikatna-jak-toalety Projekt obejmował by 5 toalet publicznych tutaj wyminie tylko przykładowe miejsca: skrzyżowanie Wyzwolenia/Zakole/11 Listopada (Zakole/V osiedle), Obok pływalni na Alejach 1 Maja lub kolejowa, Zatorze obok tunelu dworca lub dawnego hotelu Sonata, Dworzec kolejowy (powienie byc 24 dostosowany dla os. niepełnosprawnych i to jest kwestia dogadania sie z PKP), Skarpa na Dworcowej, skrzyżowanie 3Maja/Bankowa (starówka), Park, itd... Dodatkowo na powierzchni zewnętrznych ścian toalety można wykorzystać miejsce na reklamę (lub jako słup ogłoszeniowy) dzięki czemu koszt utrzymania toalet będzie mniejszy. Obecne szalety miejskie sa w jednym okręgu Konina (przy ul. Szeligowskiego, CH na zatorzu, ul. Aleje 1-go Maja, ul. 11 Listopada, przy ul. Błaszaka, Szpital, basen) w opłakanym stanie nie oznakowane w trudno dostępnych miejscach nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych... itd. Jedyna ładna i przystosowana szaleta jest na bazarze ale mimo to jest czynna tylko w dni powszednie od 8 do 18 a w dni wolne od pracy szalet w koninie brak. Możliwe jest tez rozważenie tańszej opcji szalet półautomatycznych ale wolał bym by były to szalety w pełni automatyczne bo wystarczy jedna osoba do obsługi ich wszystkich i długo mógł bym wymieniac... Szalety sa nam potrzebne to fakt! Jezeli projekt nie zostanie wybrany w KBO to mam nadzieje ze tym wstydliwym problem zainteresuje radnych Konina.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Rok jest realny do wcielenia w życie takiego planu

OCZEKIWANE REZULTATY

W końcu ludzie nie chowali by się w krzakach tylko kultura i cywilizacja 21 wieku dodarła by do naszego miasta. Dobry wizerunek miasta!

YOUTUBE

GALERIA

SZALETY MIEJSKIE
SZALETY MIEJSKIE

OCENA

okGłosów na tak: 12
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 5

KOMENTARZE

0
27.05.201516:33
Przepraszam nie wiem czemu dodały mi sie znaki zapytania
Lukas Armani
Lukas Armani
1
27.05.201517:41
avatar Musisz zmniejszyć do 1 mln 200 tys zł. Inaczej wniosek nie przejdzie weryfikacji formalno-prawnej
Waldemar Duczmal
Waldemar Duczmal
0
27.05.201518:13
OK. Zmniejszę kwotę tylko nie wiem gdzie się edytuje swoja prośbę. Dziękuję za pomoc ;) Dodam ze te toalety w Gdańsku zostały poprawione i zabezpieczone o maksymalny czas przesiadywania w toalecie do 15-20min wtedy gaśnie światło, wszystko się wyłącza i drzwi się same otwierają a toaleta wydaje dźwięk na zewnątrz.
Lukas Armani
Lukas Armani
2
29.05.201509:01
Witamy. Jako producent toalet publicznych dla Gdańska oraz setek miast i gmin w całej Polsce, a jednocześnie lider w branży projektowania i produkcji tego typu obiektów możemy Panu pomóc przy formułowaniu tego typu wniosku do budżetu. W przypadku tych słynnych na cały świat szaletów były one kosztowne ze względu na zastosowaną technologię produkcji oraz nietypowy kształt, a wykonywaliśmy je wg. specjalnego zewnętrznego projektu architektonicznego. Powyższy szacunek dla 6 szt. w pełni Automatycznych Toalet Publicznych WC TOP wg naszego projektu jest jak najbardziej realny gdyż trzeba tutaj założyć, że kwota ta pokrywa również niezbędne uzgodnienia, pozwolenia, projekty arch., doprowadzenie przyłączy wod-kan prądu oraz wykonanie fundamentów. Oczywiście gdyby przyjął Pan wersje półautomatycznych toalet publicznych WC MINI kwota ta mogłaby być o nawet o połowę mniejsza. Wszystko uzależnione jest od szczegółów standardu / pakietu wyposażenia. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.toaletybudotechnika.com.pl
~Budotechnika. Sp. z o.o.
~Budotechnika. Sp. z o.o.
0
29.05.201514:04
Dziękuję za informacje i chęć pomocy ale niestety wszystkie swoje pomysły już złożyłem być może będę wzywany telefonicznie do szerszego objaśniania pomysłu wtedy chętnie poinformuje o jego tańszej wersji. Pozdrawiam
Lukas Anonim
Lukas Anonim
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła