KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Infrastruktura
Infrastruktura

BEZPIECZNE PRZEJŚCIE SEE MEE

Infrastruktura
27.05.2015 r.
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
4
29 900 PLN

OPIS

Na ul. Kolejowej znajduje się ruchliwe przejście dla pieszych. Ze względu na bezpośrednią obecność przystanków MZK PKS i dworca PKP nie ma możliwości zainstalowania sygnalizacji świetlnej ani spowalniaczy. Piesi i rowerzyści są niewidoczni dla kierujących pojazdami, wychodzą zza zaparkowanych aut wprost pod nadjeżdżające samochody. SeeMe to aktywny system przejść dla pieszych wykorzystujący technologię solarną i diody LED. Podstawowym zadaniem SeeMe jest ochrona pieszego w czasie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Nie działa w sposób ciągły, lecz tylko w momentach gdy jest potrzebny. SeeMe widoczne jest z odległości nawet 1 km. Spełnia wszelkie europejskie standardy i regulacje odnośnie bezpieczeństwa i emisji światła

HARMONOGRAM REALIZACJI

Cały rok

OCZEKIWANE REZULTATY

Atuty : 1.Większa czujność i koncentracja kierowców w miejscach, gdzie piesi przekraczają drogę. 2.Redukcja prędkości - doraźny sygnał ostrzegawczy aktywowany we właściwym momencie jest bardziej efektywny niż sygnał ostrzegawczy ciągły. Wzrost bezpieczeństwa pieszych - przejścia dla pieszych wyposażone w system SeeMe zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa osób przekraczających przejście. SeeMe Dlaczego 1.SeeMe uaktywnia się tylko wtedy, gdy pieszy wkracza na przejście. 2.SeeMe jest ekonomiczne i proekologiczne, zasilane jest energią słoneczną. SeeMe jest łatwe w instalacji oraz mobilne ? zawsze można zmienić jego lokalizację. SeeMe może być alternatywą dla drogiej tradycyjnej sygnalizacji świetlnej lub zastępować ją w miejscach, gdzie nie jest ona wskazana. SeeMe jest bezprzewodowe.

PLIKI DO POBRANIA

OCENA

okGłosów na tak: 4
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 1

KOMENTARZE

0
29.05.201501:42
Chciałbym zasugerować, aby oba przejścia na wspomnianej ulicy (to bliżej wiaduktu Briańskiego mam też na myśli) miały ten system. Z doświadczenia wiem, że tam piesi są słabo widoczni, kiedy wchodzą na pasy.
Piotr Górski
Piotr Górski
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła