KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Astrobaza (Obserwatorium Astronomiczne)
Astrobaza (Obserwatorium Astronomiczne)

ASTROBAZA (OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE)

Edukacja
28.05.2015 r. (edytowano: 22.12.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
7
800 000 PLN

OPIS

Projekt w skrócie obejmuje budynek astrobazy o wymiarach ok. 10x14 m, o wysokości wraz z kopułą ok. 10 m. Wykonawca zobowiązany będzie również do wykonania wszystkich instalacji wewnętrznych, w tym tych dla monitoringu. Ponadto do obowiązków wykonawcy należeć będzie zagospodarowanie terenu czyli budowa drogi dojazdowej, miejsc postojowych, chodników, oświetlenia terenu oraz nasadzeń zieleni. W obserwatorium powinny znaleźć się przynajmniej 16-calowy teleskop, teleskop słoneczny oraz inne teleskopy w raz z zestawem odpowiednich filtrów, apart/kamera, komputery i tv/projektor, stacja pogodowa... Proponowana wysoka lokalizacja z dala od 'zakłóceń' światła sztucznego i dobrym dojazdem oraz połozeniem w centrum, np; rejon za szkoła medyczna a szpitalem (szkoła myślę ze by sie tym dobrze opiekowała ale nie wiem jak z dostępnością dla wszystkich w weekendy) lokalizacja ta w najbliższej okolicy ma niskie zabudowanie ale mam jeszcze inne na mysli najlepiej w sasiedztwie szkół np: Kopernik, sp1, gm6 ;) Cały projekt budowy jest ogólno dostępny z innych miast np. tu: http://bip.radom.pl/ra/zamowienia-publiczne/roboty-budowlane/30043,Budowa-ASTROBAZY.html w Radomiu starczyło na taki projekt 700tyś.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Rok jest realny do wcielenia w życie takiego planu

OCZEKIWANE REZULTATY

Rozrywka, edukacja i turystyka oraz pikniki naukowe.

YOUTUBE

GALERIA

Astrobaza (Obserwatorium Astronomiczne)
Astrobaza (Obserwatorium Astronomiczne)

OCENA

okGłosów na tak: 7
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 3

KOMENTARZE

0
29.07.201519:36
pocotokomu
~ja
~ja
0
29.07.201520:14
Żeby każdy znalazł swoją własną planetę i o nią dbał :D
~astrobaza
~astrobaza
0
02.08.201522:06
Jako osoba interesująca się tematem poinformuje ze już niedługo największe stężenie "spadających gwiazd" przypada w tym roku 2015 na noc z 12 na 13 sierpnia. To właśnie wtedy warto obserwować niebo. Zwykle najwięcej Perseidów obserwuje się w drugiej połowie nocy i nad ranem... oby pogoda dopisała wymarzony czas na randkę pod rozgwieżdżonym niebem ;)
Lukas Anonim
Lukas Anonim
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła