KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna
Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna

NADWARCIAŃSKA ŚCIEŻKA REKREACYJNA

Sport
współautorzy: Jakub Sznajder
04.05.2015 r. (edytowano: 09.03.2017 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
33
400 000 PLN

OPIS

Pomysł obejmuje dokończenie ciągu Nadwarciańskiej Ścieżki Rekreacyjnej od wysokości dawnej kładki na kanale Ulgi do ulicy Przemysłowej (wylot poniżej Komendy Policji). Dodatkowo przewiduje się ustawienie w kilku miejscach wzdłuż całej ścieżki kilku ławek i koszy na śmieci oraz być może stołu piknikowego. Ten drugi etap inwestycji, wraz z ulicami Przemysłową i Wyszyńskiego oraz realizowanym w 2017 roku pierwszym etapem stworzy zamkniętą pętlę spacerowo-treningową.

HARMONOGRAM REALIZACJI

nie dotyczy

OCZEKIWANE REZULTATY

Aktywizacja rekreacyjno-sportowa mieszkańców głównie 2, 3 oraz piątego osiedla oraz szerokie udostępnienie terenów nadwarciańskich.

YOUTUBE

GALERIA

Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna
Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna
Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna
Nadwarciańska Ścieżka Rekreacyjna

OCENA

okGłosów na tak: 33
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
ilość komentarzy: 6

KOMENTARZE

4
06.05.201509:19
avatar A może by tak wydłuzyć ścieżkę aż do Morzysławia? Tutaj pomysł sprzed lat:http://koninnaszemia sto.blox.pl/2009/12/Rower em-nad-Warta-pomysl-sciez ki-rowerowej.html
Waldemar Duczmal
Waldemar Duczmal
1
08.05.201511:40
Czy w przypadku zgłoszenia do KBO można by było dodać do projektu jakieś ławki?
~Kokos73
~Kokos73
2
08.05.201512:44
Fantastyczny pomysł! Istnieje co prawda spore ryzyko, że kilka razy w roku ścieżka będzie zalana ale odpowiednia podbudowa powinna ograniczyć występowanie ewentualnych uszkodzeń. Przykład - konińskie bulwary po których jazda na rolkach może być jednak kłopotliwa. Poza przedłużeniem ścieżki w kierunku Morzysławia poddaję pod rozwagę możliwość przedłużenia jej również w zachodnią stronę, za przeprawę i połączenie z Trasą Warszawską, co umożliwi korzystanie mieszkańcom Chorznia/centrum miasta. Szczególnie w perspektywie zagospodarowania Pociejewa. Oczywiście konieczna będzie infrastruktura typu ławki i obowiązkowo kosze na śmieci. Przykładowa wizualizacja ścieżki https://drive.google.com/ file/d/0B7NBCQIsiAWvaDlXS ktLNTlob1U/view?usp=shari ng
Dominik Domański
Dominik Domański
3
09.05.201515:36
Pomysł mi się podoba, a w związku z tym że projekt który złożę dotyczy przystani na Glince , miejsca na pikniki, idealnie mi gra z tą ścieżką :) W końcu Warta ma dwa brzegi i ludziom w Nowym Koninie też brakuje miejsc do rekreacji, byle tylko nie wybetonować za dużo !
ewa gaj
ewa gaj
1
14.05.201514:55
Świetny pomysł! Kilka miesięcy temu wybrałam się na spacer w te tereny. Widać, że są bardzo zaniedbane. Bardzo podoba mi się koncepcja połączenia szlaku z bulwarami. Przy okazji może udało by się coś zrobić z drugim brzegiem bulwaru.. A może pomyśleć też o jakimś miejscu grillowym i placu zabaw nieopodal ścieżki?
Paulina Goińska
Paulina Goińska
<<12>>
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła