KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Konin lubi książki
Konin lubi książki

KONIN LUBI KSIĄŻKI

Kultura
współautorzy: Marta Kaluga
29.05.2015 r. (edytowano: 31.05.2015 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
1
29 900 PLN

KOSZTORYS

1
koszt honorariów autorskich i osoby prowadzącej wraz z kosztami dojazdu, wyżywienia i noclegu
16500 PLN
2
wynagrodzenie dla czytających gwiazd wraz z kosztami dojazdu, wyżywienia i ewentualnego noclegu
5000 PLN
3
zakup książek
3000 PLN
4
koszt cateringu podczas wszystkich wydarzeń związanych z projektem
2000 PLN
5
koszt zakupu materiałów, akcesoriów i przyborów wykorzystywanych podczas zajęć z dziećmi (poduszki do siedzenia, bloki, kredki, pisaki, tablica itp.)
1500 PLN
6
koszt promocji poszczególnych wydarzeń - druk ulotek, plakatów, reklama w mediach elektronicznych
1900 PLN
RAZEM
29 900 PLN

OPIS

Projekt miałby być realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie oraz działający przy niej Dyskusyjny Klub Książki. Głównym celem projektu jest promocja książki i czytelnictwa wśród mieszkanek i mieszkańców miasta Konina, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Chcemy to osiągnąć poprzez: - spotkania autorskie z najlepszymi polskimi pisarkami i pisarzami, w tym również twórcami literatury dla dzieci i młodzieży (6-7 spotkań); planujemy zaprosić m.in. Olgę Tokarczuk, Wiesława Myśliwskiego, Joannę Bator, Manuelę Gretkowską, Martynę Wojciechowską, Beatę Pawlikowską, Jakuba Żulczyka, Szczepana Twardocha, Jerzego Pilcha - konsultując to wcześniej z czytelniczkami i czytelnikami biblioteki; - "Gwiazdy czytają" - cykl spotkań czytelniczych, podczas których gwiazdy scen polskich czytałyby dla nas fragmenty powieści (2-3 spotkania); - zakup książek zapraszanych autorek i autorów do księgozbiorów miejskich; szczególną troską w tym zakresie chcemy objąć filie biblioteczne, których zbiory są dość ubogie w nowości czytelnicze; - doposażenie biblioteki w pomoce, które uatrakcyjnią zajęcia biblioteczne dla najmłodszych - siedziska, tablice, artykuły plastyczne, pomoce dydaktyczne. Dyskusyjny Klub Książki organizował już wcześniej podobne wydarzenia kulturalne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek i mieszkańców Konina np. spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, Sylwią Chutnik czy Nocne Czytanie w Wieży. Najbardziej zależy nam na zorganizowaniu atrakcyjnych wydarzeń dla dzieci. Wieczorne czytanie w bibliotece fascynującej książki detektywistycznej dla najmłodszych przez jej autora, połączone z zabawami plastycznymi, łamigłówkami, wspólnym przygotowywaniem tajemniczych napojów i kanapek, może być świetnym pomysłem na niestandardowe pokazanie dzieciom działania biblioteki i doświadczenia radości z czytania książek. Przybliżanie dzieciom wzorców zachowań i postaw przez literaturę, ma ogromny wpływ na prawidłowy emocjonalny i społeczny rozwój dzieci. Książki pomagają rozwijać wyobraźnię i empatię.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Spotkania autorskie - średnio co 8 tygodni - przez cały 2016 rok Gwiazdy czytają - 2-3 razy w roku - np. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, Nocy Muzeów, Inauguracji Roku Kulturalnego Zakup książek - sukcesywnie przez cały rok Doposażenie biblioteki - styczeń|luty

OCZEKIWANE REZULTATY

1. Zwiększenie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkanek i mieszkańców Konina. 2. Wzbogacenie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, a szczególnie jej filii, o nowości czytelnicze. 3. Przyciągnięcie do MBP nowych czytelników. 4. Uatrakcyjnienie zajęć bibliotecznych dla dzieci. 5. Doposażenie MBP. 6. Integracja społeczna przez wspólne akcje czytelnicze.

GALERIA

Konin lubi książki
Konin lubi książki
Konin lubi książki

OCENA

okGłosów na tak: 1
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła