KBO
KBO
PODWYŻSZONY KONTRAST MENU
<
POKAŻ BOCZNĄ KOLUMNĘ (kliknij)
Edukacja
Edukacja

SZKOŁA BEZ UPRZEDZEŃ

Edukacja
22.03.2016 r. (edytowano: 31.03.2016 r.)
pomysł gotowy
autor złoży wniosek do KBO
2
69 500 PLN

KOSZTORYS

1
Koszt wynagrodzenia trenerów
62000 PLN
2
Warsztaty dla nauczycieli
1500 PLN
3
Koszt dojazdu i zakwaterowania trenerów, prelegentów
4000 PLN
4
Organizacja seminarium otwartego
2000 PLN
RAZEM
69 500 PLN

OPIS

Pomysł dotyczy realizacji we wszystkich konińskich gimnazjach warsztatów przeciwdziałających dyskryminacji i przemocy. Warsztaty przeprowadzone będą w klasach pierwszych, w dwóch grupach. Planowane są 2 - 3 godziny zajęć dla każdej grupy. Celem warsztatów jest uwrażliwienie uczniów na kwestie związane z występowaniem uprzedzeń i stereotypów, przejawy dyskryminacji i wykluczenia społecznego. Istotnym elementem prowadzonych zajęć jest kształtowanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych uczniów. Zależy nam na realizacji w szkołach działań, które będą miały wpływ na zmniejszenie skali przemocy i agresji, której doświadczają młodzi ludzie. Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie 8 godzinnych warsztatów antydyskryminacyjnych dla nauczycieli. W celu zwrócenia uwagi na rangę problemu, jakim jest kształtowanie środowiska szkolnego wolnego od uprzedzeń, aktów agresji, nietolerancji zostanie przeprowadzone otwarte seminarium dla mieszkańców, dyrektorów placówek oświatowych i przedstawicieli Urzędu Miejskiego.

HARMONOGRAM REALIZACJI

Warsztaty dla uczniów szkół gimnazjalnych: marzec - czerwiec 2017 Warsztaty dla nauczycieli: marzec 2017 Seminarium otwarte: czerwiec 2017

OCZEKIWANE REZULTATY

Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa uczniów w szkołach. Wzrost umiejętności społecznych i komunikacyjnych młodzieży. Eliminowanie przejawów nietolerancji i uprzedzeń w szkołach. Zwiększenie kompetencji nauczycieli. Podniesienie świadomości społecznej na temat dyskryminacji w szkołach.

OCENA

okGłosów na tak: 2
oceniać mogą tylko zalogowani, swoje poparcie można w każdej chwili cofnąć

DODAJ KOMENTARZ

Linki typu: http://www.konin.pl zamienimy na klikalne odnośniki.
usuń Odpowiadasz na:
max 1000 znaków (0)
max 60 znaków (0)
max 60 znaków (0)
Twój komentarz może ukazać się na stronie z małym opóźnieniem. Twój komentarz zostanie przeczytany przez tysiące osób. Właściciel portalu nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Zgodnie z regulaminem Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
SCHOWAJ KOLUMNE
Pomysły użytkownika
Wpisz nazwisko użytkownika aby znaleźć jego pomysły:
jak to działa
logowaniezamknij
lub
logowanie via facebook
przypominanieprzypominanie hasła